C# RSA Şifreleme ve Deşifreleme

RSA ŞİFRELEME ALGORİTMASI

RSA ALGORİTMASIYLA İLKİN VERİLEN BİR METNİ ŞİFRELERİZ ANAHTAR DEĞERLERİNE BAĞLI OLARAK…DAHA SONRA AYNI ANAHTAR DEĞERLERİYLE ŞİFREYİ AÇARIZ..BUNU AYNI ZAMANDA STEGANOGRAFİ SANATIYLA BİRLİKTE RESMEDE GÖMERSEK O ZAMAN EN GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE BİLGİLERİMİZİ İNTERNET ORTAMLARINDA SAKLAYABİLİRİZ..

 

C# ile RSA şifreleme projesinin kodları aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

https://drive.google.com/open?id=1nL4b_kpL1UI7fZOMjoApbWpbtHxBYj8D

 

About Mehmet Salih Deveci

I am Founder of SysDBASoft IT and IT Tutorial and Certified Expert about Oracle & SQL Server database, Goldengate, Exadata Machine, Oracle Database Appliance administrator with 10+years experience.I have OCA, OCP, OCE RAC Expert Certificates I have worked 100+ Banking, Insurance, Finance, Telco and etc. clients as a Consultant, Insource or Outsource.I have done 200+ Operations in this clients such as Exadata Installation & PoC & Migration & Upgrade, Oracle & SQL Server Database Upgrade, Oracle RAC Installation, SQL Server AlwaysOn Installation, Database Migration, Disaster Recovery, Backup Restore, Performance Tuning, Periodic Healthchecks.I have done 2000+ Table replication with Goldengate or SQL Server Replication tool for DWH Databases in many clients.If you need Oracle DBA, SQL Server DBA, APPS DBA,  Exadata, Goldengate, EBS Consultancy and Training you can send my email adress [email protected].-                                                                                                                                                                                                                                                 -Oracle DBA, SQL Server DBA, APPS DBA,  Exadata, Goldengate, EBS ve linux Danışmanlık ve Eğitim için  [email protected] a mail atabilirsiniz.

47 comments

 1. Rapidde bir sorun var herhalde… Hotfileden upload eder misiniz…

 2. rar şifresini bulamadık, verilen link anasayfaya yönlendiriyor

 3. Tekrar kontrol ettim Rar şifresi Sitenin adresidir yani http://mehmetsalihdeveci.net/

  • Merhabalar müslüm ben rsa şifreleme algoritması ile ilgili bir ödevim var internette pek fazla döküman bulamadığım için bu konuda baya zorlanıyorum sizin gibi bilgili birinin yardım etmesi beni mutlu edecektir. msn adresim : [email protected] eklerseniz görüşebiliriz .Kolay gelsin geri dönüş yaparsanız sevinirim

 4. merhaba salih bey,çalışmalarınız çok hoşuma gitti,ancak benim yardıma ihtiyacım var,RSA şifreleme dönem proje ödevim ve benim sormak istediğim bi kaç şey vardı,yardımcı olabilir misiniz acaba??

  • BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ

   Arkadaşlar Sorularınızı beklerim…Elimden geldiği kadarıyla da yardımcı olmaya çalışırım..Yarın bir iş seyehatına çıkacam bilgisayarımı açtığım müddetçe sorularınızı cevaplandıracağım…İyi Çalışmalar…

  • burcu hanım rsa ile ilgili döküman bulabilidiniz mi ?

 5. Mehmet bey proğramınızda p : q: n : fi : e : d: gibi değerler neyi gösteriyor açıklayabilirmisiniz

  • BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ

   Murat bey belirttiğiniz değerler RSA nın Anahtar değerleri ve bunlardan elde edilen yeni anahtarlardır…!! p ve q en başta belirtilen anahtar değerleridir..Geri kalanlarsa bunlardan elde edilen anahtarlardır bunların elde edilme formülleri sabittir kodda belirtilen formüllerle üretiliyor…!!!

 6. mehmet bey benim bu proğramı editlemem mümkün mü ?Uygulamalı olarak böyle bir ödevim varda

 7. Mehmet bey bu proğramdaki seviye ne oluyor ?

  • BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ

   Seviye seçeceğin Anahtarların kaç haneli asal sayılardan oluşacağıdır..Örneğin iki seçersen seviyeyi p ve q anahtar değerleri 2-99 arasındaki asal sayılardan oluşur 3 seçersende 101-999 arasından seçilir….

 8. anladım teşekkür ederim mehmet bey

 9. mehmet çok uğraştım ama bu rsanın mantığını anlamadım .Kısa ve öz bir şekilde nasıl şifrelendiğini proğramın nasıl çalıştığını anlatabilirmisiniz.

 10. sağolun mehmet bey 🙂

 11. siz bu kodun gerçekten çalıştıgından emınsınız demı?? sanki 10 karaktere kadar olan hataları gormuyorda yukarıdakı textbox 1 den kopyalıyor yuvarlıyor gibi …

  //if (count < 10)
  //{
  // richTextBox2.Text = my_interface;
  //}

  su koddanda anlasılacagı uzere my_interface yukarıda textbox 1 in textine esitlenmis . yani kod aslında 10 karaktere kadar yanlıslıklar da yapsa saklanıor bu kodla…

  • BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ

   O kodla saklama olmuyor ahmet bey…Sadece şifrenin gerçekten doğru şifrelenip şifrelenmediğini ölçen ve test eden bir kod bloğudur…Son 10 karakterde hata değil son 10 satırdaki şifreyi test ediyor….Eğer hata varsa hepsinde hata vardır…Bunun yerine tüm Text veriyide test edebilirdiniz ancak o uzun süreceğinden ben son 10 satırı yaptım siz son 3 satırı da yapabilirsiniz….

 12. mrb mehmet bey rsa algoritmasını kendim kodlara döküyorum fakat bir yerde tıkanıp kaldım çözümlerken sayının üssünü alırken çok büyük sayılar cıkıyor fakat bunları tanımlayacak bir tip olmadıgı için degeri eksik gönderiyor bu da yanlış degerler çıkmasına sebeb oluyor yardımcı olursanız cok memnun olurum tşkler..

  • BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ

   Mrb mehmet bey…Evet bu hataya bende rastlamıştım çok büyük sayılar çıkıyor bu yüzden her adımda parçalama algoritmalarını kullanarak ilerlemelisin modüllo tabanında parçalama algoritmalarını kullanırsan bu hata vermeyecektir. Mesela Euclid (Öklit) algoritmasını kullanabilirsin onun dışında basit manada modüllo yaparak ilerleyebilirsin sayıları parçala öyle ilerle yoksa yapamazsın. Bir diğer yolda sayıları bitlerle temsil ederek yapabilirsin. 8 sayısını 2 tabanında 1000 diye yazıp bellekte tutarsan çok fazla fark eder bu yoluda deneyebilirsin..

 13. mrb mehmet bey tşk ederim denedeim oldu sorun kalktı ortadan birşey daha rica edicektim hexadecimeli karaktere çevire kod varmı C# ta acaba?

  • BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ

   Var Convert Sınıfının içinde olmalı sanırım Type Casting dende olabilir sanırım. Ben bunları hep deneyerek öğrenirdim sende dene sanırım Convert Sınıfında olmalı…

 14. Merhaba memet bey kodlarınızı indirdim projeme ekledim ben bu şifrelemenin iki bilgisayarda çalışmasını istiyorum örneği 1. bilgisayarda şifreleyip public key ile 2. bilgisayarda private key ile çözmek istiyorum fakat siz şu deşifrelemede en son satırda if(count<10){textbox.text = my_interface } demişsiniz yani elimizde bulunan degerleri şifrelemeden direk şifrelenecek olan ilk metni atamışsınız ordaki if'i silince son karakteri hatalı yazıyo acaba o eksiklik hakkında bilginiz varmı ?

 15. Merhaba mehmet bey ben rsa şifrelemesini outlook tarzı bir mail programında kullanmak istiyorum. Programı da yaptım açıkçası ancak şöyle bir sorun var mailin şifrelenmiş halini karşı kişiye gönderiyorum. Karşı tarafın şifreyi çözebilmesi için programı da gönderiyorum. Ancak gönderdiğim programı açıp mailin şifrelenmiş halini yazıp deşifreleme yaptığımda program hata veriyor ve deşifreleme yapamıyor. Yardımlarınızı bekliyorum . İyi çalışmalar.

 16. RSACryptoServiceProvider zaten bu işi yapıyor diye biliyorum

  • BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ

   Evet yapıyorda önemli olan onu kişinin kendiside yapabilmesidir. Arabayı da üreten üretmiştir üretmek için bizde çabalamamız gerekmezmi ?

 17. Mehmet bey link kırık düzeltme olanağınız var mı acaba?

 18. Merhaba Mehmet bey,
  benim projem şifreleme üzerine ancak AES algortimasını kullanmam gerekiyor. Bu konu hakkında bana yardımcı olabilir misiniz?

 19. dosya silinmiş yeniden yükleyebilir misiniz?

 20. Proje elinizde halen varsa tekrar paylaşabilir mi siniz? Bu arada aklıma takılan bir şey var RSA algoritmasını verdiğiniz linkten okudum şifrelemenin nasıl yapıldığı yazıyor biz kodlar üzerinde oynayarak farklı bir şifreleme yöntemi yaptırabilir miyiz ?

 21. link kırık

 22. Merhaba,linki yeniden yükleyebilir misiniz?

 23. İyi günler linki güncelleme imkanınız yada uygulamayı mail atma imkanınız olabilir mi. Dosya bulunamadı diyor.

 24. Merhaba Mehmet Bey Programın linki kırılmış tekrar yükleyebilir misiniz

 25. hocam bu projeyi bir daha yükleyebilirseniz çok iyi olur linkte hata veriyor

 26. kaldırmışsınız mehmet bey.tekrar yüklermisiniz…

 27. merhaba benim rsa ödevim var ama yapamadım linkte kırılmış görünüyor yardımcı olabilir misiniz acaba :)?

 28. link kırık, tekrar yükleyebilirmisiniz

 29. lütfen link yenileyin bana kriptoloji programı lazım c# da 🙁 ögrencilik zor yetişmesi lazım vizeme son 1 gün 🙁

 30. Merhaba Salih Bey projenin linki çalışmıyor. RSA şifreleme hakkında proje yapmam bekleniyor.Acaba yeni link yayınlayabilir misiniz ya da e-posta ile gönderebilir misiniz?

 31. iyi günler mehmet link çalışmıyor yardımcı olabilirmisiniz bana programı mail adresime atabilirmisiniz ?

 32. Hi savings lover!

  What can you buy online? Yes, almost everything! So, for everything you can get a significant percentage of cashback from our service!

  Our regular users know that using a you can not only profitably buy clothes and equipment, but also save money on purchases of household chemicals, cosmetics and the mass of other categories of goods. And with us you can get a cashback with each order of your favorite food!

  We are constantly expanding our list of partners among online stores, choosing the most popular of them, so that you don’t have to limit yourself to choosing!

  Choose from thousands of brands and a million products of various categories! And, of course, get cashback from each order! Visit our website right now and reduce your spending on purchases!

  Save up to 40% from each purchase !. Use s. Introducing the largest in the world!
  – 2078 popular online cashback stores
  – 969 stores with increased cashback
  Today, bank cards are not only a way to store money and non-cash payments, but also a very interesting financial instrument, opening a number of convenient and profitable functions for their owners.
  Cashback has become a favorite subject in many of the features of related cards.
  Fast cash withdrawal in a convenient way! http://bit.ly/2VYijaH

 33. abii link çalışmıyor tekrar yükler misin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *