C# RSA Şifreleme ve Deşifreleme

RSA ŞİFRELEME ALGORİTMASI

RSA ALGORİTMASIYLA İLKİN VERİLEN BİR METNİ ŞİFRELERİZ ANAHTAR DEĞERLERİNE BAĞLI OLARAK…DAHA SONRA AYNI ANAHTAR DEĞERLERİYLE ŞİFREYİ AÇARIZ..BUNU AYNI ZAMANDA STEGANOGRAFİ SANATIYLA BİRLİKTE RESMEDE GÖMERSEK O ZAMAN EN GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE BİLGİLERİMİZİ İNTERNET ORTAMLARINDA SAKLAYABİLİRİZ..

 

C# ile RSA şifreleme projesinin kodları aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

https://drive.google.com/open?id=1nL4b_kpL1UI7fZOMjoApbWpbtHxBYj8D

 

 322 views last month,  1 views today

Mehmet Salih Deveci

I am Founder of SysDBASoft IT and IT Tutorial and Certified Expert about Oracle & SQL Server database, Goldengate, Exadata Machine, Oracle Database Appliance administrator with 10+years experience.I have OCA, OCP, OCE RAC Expert Certificates I have worked 100+ Banking, Insurance, Finance, Telco and etc. clients as a Consultant, Insource or Outsource.I have done 200+ Operations in this clients such as Exadata Installation & PoC & Migration & Upgrade, Oracle & SQL Server Database Upgrade, Oracle RAC Installation, SQL Server AlwaysOn Installation, Database Migration, Disaster Recovery, Backup Restore, Performance Tuning, Periodic Healthchecks.I have done 2000+ Table replication with Goldengate or SQL Server Replication tool for DWH Databases in many clients.If you need Oracle DBA, SQL Server DBA, APPS DBA,  Exadata, Goldengate, EBS Consultancy and Training you can send my email adress mehmetsalih.deveci@outlook.com.-                                                                                                                                                                                                                                                 -Oracle DBA, SQL Server DBA, APPS DBA,  Exadata, Goldengate, EBS ve linux Danışmanlık ve Eğitim için  mehmetsalih.deveci@outlook.com a mail atabilirsiniz.

46 thoughts on “C# RSA Şifreleme ve Deşifreleme

 • November 20, 2010 at 1:58 pm
  Permalink

  Rapidde bir sorun var herhalde… Hotfileden upload eder misiniz…

  Reply
  • November 20, 2010 at 2:20 pm
   Permalink

   Tekrardan yükledim kullanabilirsiniz artık….

   Reply
 • November 28, 2010 at 7:01 pm
  Permalink

  rar şifresini bulamadık, verilen link anasayfaya yönlendiriyor

  Reply
  • March 29, 2011 at 9:42 am
   Permalink

   Merhabalar müslüm ben rsa şifreleme algoritması ile ilgili bir ödevim var internette pek fazla döküman bulamadığım için bu konuda baya zorlanıyorum sizin gibi bilgili birinin yardım etmesi beni mutlu edecektir. msn adresim : tankisi@live.com eklerseniz görüşebiliriz .Kolay gelsin geri dönüş yaparsanız sevinirim

   Reply
 • March 29, 2011 at 9:36 pm
  Permalink

  merhaba salih bey,çalışmalarınız çok hoşuma gitti,ancak benim yardıma ihtiyacım var,RSA şifreleme dönem proje ödevim ve benim sormak istediğim bi kaç şey vardı,yardımcı olabilir misiniz acaba??

  Reply
  • March 30, 2011 at 2:32 pm
   Permalink

   Arkadaşlar Sorularınızı beklerim…Elimden geldiği kadarıyla da yardımcı olmaya çalışırım..Yarın bir iş seyehatına çıkacam bilgisayarımı açtığım müddetçe sorularınızı cevaplandıracağım…İyi Çalışmalar…

   Reply
  • April 7, 2011 at 10:31 am
   Permalink

   burcu hanım rsa ile ilgili döküman bulabilidiniz mi ?

   Reply
 • April 8, 2011 at 11:30 am
  Permalink

  Mehmet bey proğramınızda p : q: n : fi : e : d: gibi değerler neyi gösteriyor açıklayabilirmisiniz

  Reply
  • April 8, 2011 at 11:52 am
   Permalink

   Murat bey belirttiğiniz değerler RSA nın Anahtar değerleri ve bunlardan elde edilen yeni anahtarlardır…!! p ve q en başta belirtilen anahtar değerleridir..Geri kalanlarsa bunlardan elde edilen anahtarlardır bunların elde edilme formülleri sabittir kodda belirtilen formüllerle üretiliyor…!!!

   Reply
 • April 8, 2011 at 11:54 am
  Permalink

  mehmet bey benim bu proğramı editlemem mümkün mü ?Uygulamalı olarak böyle bir ödevim varda

  Reply
  • April 8, 2011 at 12:20 pm
   Permalink

   Editlemek derken anlamadım ???

   Reply
  • April 11, 2011 at 10:46 am
   Permalink

   Seviye seçeceğin Anahtarların kaç haneli asal sayılardan oluşacağıdır..Örneğin iki seçersen seviyeyi p ve q anahtar değerleri 2-99 arasındaki asal sayılardan oluşur 3 seçersende 101-999 arasından seçilir….

   Reply
  • April 11, 2011 at 12:07 pm
   Permalink

   Önemli Değil Murat bey…İyi çalışmalar…

   Reply
 • April 11, 2011 at 12:13 pm
  Permalink

  mehmet çok uğraştım ama bu rsanın mantığını anlamadım .Kısa ve öz bir şekilde nasıl şifrelendiğini proğramın nasıl çalıştığını anlatabilirmisiniz.

  Reply
 • April 16, 2011 at 2:49 pm
  Permalink

  siz bu kodun gerçekten çalıştıgından emınsınız demı?? sanki 10 karaktere kadar olan hataları gormuyorda yukarıdakı textbox 1 den kopyalıyor yuvarlıyor gibi …

  //if (count < 10)
  //{
  // richTextBox2.Text = my_interface;
  //}

  su koddanda anlasılacagı uzere my_interface yukarıda textbox 1 in textine esitlenmis . yani kod aslında 10 karaktere kadar yanlıslıklar da yapsa saklanıor bu kodla…

  Reply
  • April 18, 2011 at 8:10 am
   Permalink

   O kodla saklama olmuyor ahmet bey…Sadece şifrenin gerçekten doğru şifrelenip şifrelenmediğini ölçen ve test eden bir kod bloğudur…Son 10 karakterde hata değil son 10 satırdaki şifreyi test ediyor….Eğer hata varsa hepsinde hata vardır…Bunun yerine tüm Text veriyide test edebilirdiniz ancak o uzun süreceğinden ben son 10 satırı yaptım siz son 3 satırı da yapabilirsiniz….

   Reply
 • March 6, 2012 at 9:37 am
  Permalink

  mrb mehmet bey rsa algoritmasını kendim kodlara döküyorum fakat bir yerde tıkanıp kaldım çözümlerken sayının üssünü alırken çok büyük sayılar cıkıyor fakat bunları tanımlayacak bir tip olmadıgı için degeri eksik gönderiyor bu da yanlış degerler çıkmasına sebeb oluyor yardımcı olursanız cok memnun olurum tşkler..

  Reply
  • March 6, 2012 at 10:43 am
   Permalink

   Mrb mehmet bey…Evet bu hataya bende rastlamıştım çok büyük sayılar çıkıyor bu yüzden her adımda parçalama algoritmalarını kullanarak ilerlemelisin modüllo tabanında parçalama algoritmalarını kullanırsan bu hata vermeyecektir. Mesela Euclid (Öklit) algoritmasını kullanabilirsin onun dışında basit manada modüllo yaparak ilerleyebilirsin sayıları parçala öyle ilerle yoksa yapamazsın. Bir diğer yolda sayıları bitlerle temsil ederek yapabilirsin. 8 sayısını 2 tabanında 1000 diye yazıp bellekte tutarsan çok fazla fark eder bu yoluda deneyebilirsin..

   Reply
 • March 7, 2012 at 9:16 am
  Permalink

  mrb mehmet bey tşk ederim denedeim oldu sorun kalktı ortadan birşey daha rica edicektim hexadecimeli karaktere çevire kod varmı C# ta acaba?

  Reply
  • March 7, 2012 at 1:44 pm
   Permalink

   Var Convert Sınıfının içinde olmalı sanırım Type Casting dende olabilir sanırım. Ben bunları hep deneyerek öğrenirdim sende dene sanırım Convert Sınıfında olmalı…

   Reply
 • March 23, 2012 at 8:19 am
  Permalink

  Merhaba memet bey kodlarınızı indirdim projeme ekledim ben bu şifrelemenin iki bilgisayarda çalışmasını istiyorum örneği 1. bilgisayarda şifreleyip public key ile 2. bilgisayarda private key ile çözmek istiyorum fakat siz şu deşifrelemede en son satırda if(count<10){textbox.text = my_interface } demişsiniz yani elimizde bulunan degerleri şifrelemeden direk şifrelenecek olan ilk metni atamışsınız ordaki if'i silince son karakteri hatalı yazıyo acaba o eksiklik hakkında bilginiz varmı ?

  Reply
 • May 15, 2012 at 10:36 am
  Permalink

  Merhaba mehmet bey ben rsa şifrelemesini outlook tarzı bir mail programında kullanmak istiyorum. Programı da yaptım açıkçası ancak şöyle bir sorun var mailin şifrelenmiş halini karşı kişiye gönderiyorum. Karşı tarafın şifreyi çözebilmesi için programı da gönderiyorum. Ancak gönderdiğim programı açıp mailin şifrelenmiş halini yazıp deşifreleme yaptığımda program hata veriyor ve deşifreleme yapamıyor. Yardımlarınızı bekliyorum . İyi çalışmalar.

  Reply
  • May 29, 2012 at 11:11 am
   Permalink

   Verdiği Hata Nedir Belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

   Reply
 • August 16, 2012 at 9:11 am
  Permalink

  RSACryptoServiceProvider zaten bu işi yapıyor diye biliyorum

  Reply
  • December 15, 2012 at 11:00 am
   Permalink

   Evet yapıyorda önemli olan onu kişinin kendiside yapabilmesidir. Arabayı da üreten üretmiştir üretmek için bizde çabalamamız gerekmezmi ?

   Reply
 • January 28, 2013 at 1:43 pm
  Permalink

  Mehmet bey link kırık düzeltme olanağınız var mı acaba?

  Reply
 • February 26, 2013 at 5:39 pm
  Permalink

  Merhaba Mehmet bey,
  benim projem şifreleme üzerine ancak AES algortimasını kullanmam gerekiyor. Bu konu hakkında bana yardımcı olabilir misiniz?

  Reply
 • February 28, 2013 at 6:25 pm
  Permalink

  dosya silinmiş yeniden yükleyebilir misiniz?

  Reply
 • March 5, 2013 at 3:45 am
  Permalink

  Proje elinizde halen varsa tekrar paylaşabilir mi siniz? Bu arada aklıma takılan bir şey var RSA algoritmasını verdiğiniz linkten okudum şifrelemenin nasıl yapıldığı yazıyor biz kodlar üzerinde oynayarak farklı bir şifreleme yöntemi yaptırabilir miyiz ?

  Reply
 • March 13, 2013 at 7:16 pm
  Permalink

  Merhaba,linki yeniden yükleyebilir misiniz?

  Reply
 • March 21, 2013 at 8:10 pm
  Permalink

  İyi günler linki güncelleme imkanınız yada uygulamayı mail atma imkanınız olabilir mi. Dosya bulunamadı diyor.

  Reply
 • October 30, 2013 at 11:49 am
  Permalink

  hocam bu projeyi bir daha yükleyebilirseniz çok iyi olur linkte hata veriyor

  Reply
 • October 31, 2013 at 6:21 pm
  Permalink

  kaldırmışsınız mehmet bey.tekrar yüklermisiniz…

  Reply
 • December 24, 2013 at 9:17 pm
  Permalink

  merhaba benim rsa ödevim var ama yapamadım linkte kırılmış görünüyor yardımcı olabilir misiniz acaba :)?

  Reply
 • May 10, 2014 at 3:29 pm
  Permalink

  link kırık, tekrar yükleyebilirmisiniz

  Reply
 • March 17, 2015 at 11:31 pm
  Permalink

  lütfen link yenileyin bana kriptoloji programı lazım c# da 🙁 ögrencilik zor yetişmesi lazım vizeme son 1 gün 🙁

  Reply
 • February 27, 2016 at 12:17 pm
  Permalink

  Merhaba Salih Bey projenin linki çalışmıyor. RSA şifreleme hakkında proje yapmam bekleniyor.Acaba yeni link yayınlayabilir misiniz ya da e-posta ile gönderebilir misiniz?

  Reply
 • April 24, 2016 at 11:49 am
  Permalink

  iyi günler mehmet link çalışmıyor yardımcı olabilirmisiniz bana programı mail adresime atabilirmisiniz ?

  Reply
 • May 18, 2019 at 7:00 pm
  Permalink

  Hi savings lover!

  What can you buy online? Yes, almost everything! So, for everything you can get a significant percentage of cashback from our service!

  Our regular users know that using a cashback service cashback service you can not only profitably buy clothes and equipment, but also save money on purchases of household chemicals, cosmetics and the mass of other categories of goods. And with us you can get a cashback with each order of your favorite food!

  We are constantly expanding our list of partners among online stores, choosing the most popular of them, so that you don’t have to limit yourself to choosing!

  Choose from thousands of brands and a million products of various categories! And, of course, get cashback from each order! Visit our website right now and reduce your spending on purchases!

  Save up to 40% from each purchase !. Use cashback service cashback services. Introducing the largest cashback service cashback service in the world!
  – 2078 popular online cashback stores
  – 969 stores with increased cashback
  Today, bank cards are not only a way to store money and non-cash payments, but also a very interesting financial instrument, opening a number of convenient and profitable functions for their owners.
  Cashback has become a favorite subject in many of the features of related cards.
  Fast cash withdrawal in a convenient way! http://bit.ly/2VYijaH

  Reply

Leave a Reply