Rules

IT Tutorial Makale Yazma Kuralları

 

IT Tutorial da Yazar olarak yazma başlayan yeni Arkadaşlarımızın aşağıdaki kurallara uymasını rica ediyorum.

 

İlk olarak mailinize gelen yazar davetiyesindeki linki tıklayıp şifrenizi resetledikten sonra aşağıdaki linkle kendi yazar sayfanıza gidebilirsiniz.

https://ittutorial.org/wp-admin 

 

Yeni başlayan yazar arkadaşların ilk olarak aşağıdaki gibi Users->Your Profile linkinden Biyografilerini ve Profil resimlerini girmeleri gerekmektedir. Bu sayede yazdığınız yazılar altında İmza bilgisinde bu Biyografik bilgileriniz ve resimleriniz görünecektir.

 

Yazı Yazmaya başlarken Sol üst köşede Bulunan Posts–> Add New sekmesinden ilk yazınızı yazmaya başlayabilirsiniz.

Önemli Not: Lütfen başka sitelerden kopyala yapıştır yapmayalım Google bunu direk algıladığı gibi siteyide cezalandırmaktadır o yüzden yazdığımız her yazı Özgün içerik olmalıdır.

İlk olarak Aşağıdaki resimde 1 numaralı kutucukta Makale başlığını makale içeriğiyle uyumlu olacak şekilde Düzgün girmelisiniz. Hepsi büyük karakter olmamalı aşağıdaki gibi sadece kelime başlıkları büyük olmalı ve eğer makalenin devamı olacaksa -1 -2 şeklinde ayırmalısınız.

Eğer makaleye resim ekleyecekseniz 2 nolu kutudaki Add Media dan resim yükleyip makaleye ekleyebilirsiniz.

Makale içerisinde yazı yazarken 3.numarada gösterildiği gibi Eğer normal yazı yazıyosanız Paragraph tipinde olmalı, eğer Kod Bloğu ekliyorsanız Aşağıdaki gibi Preformatted seçmelisiniz. Bu çok önemli bir kısım çünkü yazıyla kod aynı olunca yazı okunurluğu düzgün olmamaktadır.

 

Yazınızı yazdınız bitti, 4 nolu kutudaki gibi hangi kategoride yazı yazmışsanız onu seçmeniz gerekmektedir. Böylece yazınıza ulaşım daha kolay olacaktır.

5 nolu kutucuk yazınız için en önemli kısımlardan birisidir. Çünkü Tag ler yazınıza özellikle Google Bing Yahoo aramalarında çıkması için bu tagları düzgün girmelisiniz. Tag larda 3-5 tane olmamalı en azında 10 kadar olmalı çünkü her bir anahtar kelimenin birden fazla kullanımı vardır.

Örneğin; Oracle kurulumu tagı için Oracle install, install Oracle, Oracle 11g install, Oracle 12c install, how to install Oracle  gibi farklı farklı taglar koymalısınız böylece Google aramalarında hangi tipte yazılırsa yazılsın yazınız indexlenecek ve aramalarda çıkacaksınız. Bu kısmı ihmal etmemeniz gerekmektedir.

 

 

Aşağıdaki örnek yazımda kullandığım taglar bulunmaktadır bundan örnek alabilirsiniz.

Tag lar ve Kategorilendirme tamamlandıktan sonra 6 numaralı kutucuktan resminize uygun bir logo gibi resim koyabilirsiniz. Bu özellikle yazıyı linkedin ve twitter gibi yerlerde paylaştığınızda görünecek ve daha çok ilgi çekecektir.

7 nolu kutucukta eğer daha önce hazırladığınız Word dökümanınız var ise burdan direk import edebilirsiniz.

 

Yazınızın örnek içeriği aşağıdaki gibi olabilir örnek olması açısından paylaşıyorum.

 

 

Son olarak Publish tuşuna basıp yazıyı yayınlayabilirsiniz. Bundan sonra bu yazı linkini LinkedIn, Facebook, Twitter gibi sosyal medya hesaplarınızdan paylaşıp okunurluğunu artırıp reklamınızı yapabilirsiniz.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Visit Us On FacebookVisit Us On LinkedinVisit Us On Twitter