Bilgisayar Mühendisleri Maaşları ve IT Çalışanlarının Tecrübeye göre Maaşları

Private: All QuestionsCategory: KariyerBilgisayar Mühendisleri Maaşları ve IT Çalışanlarının Tecrübeye göre Maaşları
Muhammet asked 5 years ago

Merhaba,

Türkiyede Ortalama Bilgisayar, Yazılım mühendislerinin veya IT Çalışanlarının yıllara ve tecrübeye göre maaşları nedir ?

 

You need to Sign up and login IT Tutorial to Ask question or Comment any Reply.

12 Answers
Best Answer
Kübra Hebeş Staff answered 5 years ago

Yıllara göre maaşlar da maalesef çok bir değişiklik oldugunu düşünmüyorum. Rakamlar 2019 yılında da aşagı yukarı aynı seviyelerde.

Mehmet Salih Deveci Staff answered 5 years ago

2019 yılı itibariyle yeni bir Bilgisayar mühendisinin yada yazılım mühendisinin maaşı Türkiyede 2500-3000 TL den başlamaktadır. Bu fiyat şirketlere ve bilgi seviyesine göre değişmekle beraber genelde şirketler 2750 TL den başlatırlar.

salih Staff answered 5 years ago

Merhaba, Peki yıllara göre ortalama Bilgisayar mühendisi maaşlarını belirtebilir misiniz ?

Ahmet answered 5 years ago

Merhaba, Yazılımcı, Networkçü, Oracle DBA, SQL Server DBA, Sistem yöneticilerinin vs bunların hepsinin maaşı aynı mı ? En fazla maaş kim alıyor bunlar arasında ?

Mehmet Salih Deveci Staff replied 5 years ago

Yeni baslayanlar açısından farklı departmanlarda da genel olarak maaşlar aynıdır daha sonra tecrübe kazandıkça kritik iş yapanların maaşları tabiki daha yüksek olmaktadır.

Mehmet Salih Deveci Staff answered 5 years ago

IT sektöründe 3 yılı doldurduktan sonra Senior yada Kıdemli unvanı elde edilir, 3 yıllık deneyimli bir Yazılımcı, Network veya sistemci 2019 itibariyle ortalama 6500 TL maaş almaktadır. Dolu dolu 3 yılı geçirmiş bir Senior IT ci tabi 9000 TL bile alabilirken boş geçirenlerin 4000 5000 tl bile aldığını görmekteyiz.